מי צריך תוסף מומלץ לרכב?

עולם התוספים התפתח בצורה בלתי רגילה בשנים האחרונות. השוק הפך רווי ביצרניות גדולות לצד חברות בינוניות וקטנות שמייצרות ומשווקות מגוון תוספים, לרכב, תוסף דלק ותוסף שמן. בנוסף נוצרו שלל סוגים של תוספים המתאימים לכלי הרכב השונים, העשויים מהיצע רחב של חומרים ומרכיבים שהולך ומשתכלל. אז מי זקוק לתוסף רכב? התשובה, כל בעל רכב שרוצה לשמר את אורך חיי המנוע והרכב. חשיבותם של תוספי דלק ושמן למנוע בכלי הרכב מצריכה אותנו לבדוק ולבחון לא פעם את מידת הנוזל או התפקוד הרצוי של הרכב באמצעות בדיקה מאוד פשוטה ובנאלית. לכל סוג או חומר יש יתרונות וחסרונות כמו גם התאמה לסוג הרכב, לכן חשוב ומומלץ להכיר את התוספים לפני שיוצאים לרכוש אותם.

תוסף שמן

יתרון מרכזי של תוסף השמן היא היכולת לצפות את החלק הפנימי של המנוע בשכבת הגנה המסייעת למנוע שחיקה בחלקים השונים של מנוע הרכב. אך ישנם גם סוגים שונים של תוספים למשל תוסף שעוזר לייצר צמיגות גבוהה של שמן ובכך תורם למניעת נזילות ושריפת שן מיותרת.

כל שימוש בתוסף שמן מחייב התאמה לכלי וסוג הרכב על פי הנחיות יצרניות הרכבים. בנוסף כפוף לאישורים ותו תקן בין לאומי וגם מקומי, לא מומלץ להשתמש בתוספי שמן שאינם מפוקחים או של חברות מפוקפקות. ישנם בתי עסק המתמחים במקצועיות רבה בתוספים המומלצים והמתאימים ביותר לכל רכב.

תוסף דלק

התוסף שאנחנו נזכרים בו פעם בשנה כשצריך לבצע בדיקת טסט לרכב, והמוסכניק או החבר רומזים שבלעדיו נקבל חותמת "נכשל". חשיבות תוסף הדלק לשיפור ביצועי המנוע היא גדולה, הפעולה הבסיסית של התוסף היא ניקוי מערכות חיוניות ברכב וכמובן את המנוע עצמו. התוסף מנקה ביעילות רבה חומרים מזהמים שונים והכי חשוב את הפיח שנמצא בתאי השריפה במנוע ובעצם שומר על כלל מערכות הרכב תקינות ומסייע בהפחתת הבלאי, כתוצאה מכך נוצר חסכון גדול בצריכת הדלק. לכן אין ספק שהשימוש בתוסף הדלק מומלץ מאוד לכל בעל רכב, אך למרות יעילותו הרבה השימוש נעשה בין 5,000-10,000 ק"מ ואין צורך ביותר מזה.

מכאן חשוב להבין ולהכיר את יתרונות כל תוסף שמן או דלק לפני הרכישה ואת ההתאמה לסוג הרכב והמנוע. רכישה מומלצת ובטוחה יכולה להתבצע מול חברות ואתרים המתמחים בתחום התוספים השונים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף על תוספים מתאימים? ולזכות באפשרות לרכישה במחירים המשתלמים ביותר? מוזמנים ל"סאן נוי" כאן תמצאו צוות מומחים לכל התוספים לרכב.

כתיבת תגובה